VINERI, 20 Septembrie – proba Aquathlon

10:00 – 13:00 – Predare kituri de start in Parcarea Primariei din fata hotelului Rex

14:00 – 14:45 – Acces in zona de tranzitie

14:45 – Sedinta tehnica

15:00 – Start  copii 9-10 ani, fete si baieti

15:30 – Start  fete 11-13 ani

16:00 – start baieti 11-13 ani

16:30 – 16:50 – Acces in zona de tranzitie ( cadeti, juniori, elite, amatori 20+ )

17:00 – Start cadeti 14-16 ani

18:00 – Start juniori 17-19 ani, elite, amatori 20+

19:00 – Ridicarea echipamentului din zona de tranzitie

20:00 – Ceremonia de premiere

SAMBATA, 21 Septembrie – probe Supersprint, Sprint (individual, stafeta), Olimpic (individual, stafeta).

Vineri, 20 septembrie:

14:00 – 20:00 – predarea kiturilor de start in Parcarea Primariei din fata hotelului Rex

21:00 – sedinta tehnica

Sambata, 21 septembrie:

07:30 – 08:15 – acces in zona de tranzitie

08:30 – Start Supersprint

09:20 – Start Sprint Individual si Stafeta

10:30 – Start Olimpic Individual si Stafeta

13:40 – ridicarea bicicletelor si a echipamentului din zona de tranzitie. Echipamentul poate fi ridicat pana cel tarziu ora 16:00.

17:00 – Ceremonia de premiere

DUMINICA, 22 Septembrie – Probe distanta HALF (individual, stafeta)

Sambata, 21 septembrie:

14:00 – 22:00 – Predarea kiturilor de start in parcarea Primariei din fata hotelului Rex

18:00 – 21:00 – Acces in zona de tranzitie

20:00 – Sedinta tehnica

Duminica, 22 septembrie:

07:00 – 07:45 – Acces in zona de tranzitie si verificarea echipamentului

08:00 – Start H3RO individual si stafeta

14:00 – 17:00 – Ridicarea echipamentului din zona de tranzitie

16:30 – Ultimul participant la H3RO

17:00 – Ceremonia de premiere

 

Program Cupa Europeana ( sambata, 21 septembrie):

13:00 – 13:50 – Athlete lounge + acces in zona de tranzitie

13:00 – 14:00 – Verificare echipament fete

13:00 – 14:00 – Sesiune de incalzire

14:00 – Start fete

15:00 – 15:50 – Athlete lounge + acces in zona de tranzitie ( baieti)

15:00 – 16:00 – Verificare uniforma baieti

15:00 – 16:00 – Sesiunea de incalzire

16:00 – Start baieti

18:00 – Ceremonia de premiere